Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Narin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Engin Tan Narin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Rasim M. Narin

Yönetim Kurulu Üyesi
Elif Narin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Engin Tan Narin

Yönetim kurulu başkan yardımcısı Engin Tan Narin öz geçmişi: 1972 yılında Türkiyenin güney bölgesinde doğmuştur. 14 yaşına kadar eğitimine Antakya’da devam etmiş, daha sonra lise ve yüksek öğrenimine İngiltere’de başarıyla mezun olduğu St. Lawrence Kolejinde başlamış, müteakiben ünlü Buckingham Üniversitesi’nde siyasal bilgiler ve tarih eğitimi almış ve standard lisans derecesine ulaşmıştır. Genç yaşta olmasına rağmen, üniversiten hemen sonra farklı seviyelerdeki iş alanlarında çok büyük tecrübeler kazanmıştır.

Üniversitenin hemen ardından, 1995 yılında, Romanya’ya giderek 6 ay içerisinde 16 milyon yumurtanının ihraç edildiği ve satılıdığı yumurta porjesini yönetmiştir. Ülkesinden 9 yıl uzakta kalmış olmasına rağmen çalışma konusunda hırslı olmuştur. Halen yönetim kurulunda aktif olarak üye olduğu aile şirketine bir görev için çağırılmıştır.

Romanya’dan sonra, çalışmalarına Irak Cumhuriyetinin ihtiyacı olan gıda maddeleri, bebek sütü tozu, deterjan, sabun, şampuan, çay ve her tür diğer ikmal maddelerini tedarik etmek üzere direk olarak ticaret bakanlığı ile Irak’ta devam etmiştir.

O zamandan beri dünyanın bir çok bölgesinde, Çin, Singapur, Hindistan, Etiyopya, Fransa, Tunus, Mısır, Cezayir, Sudi Arabistan, Dubai dahil nerede yapılacak bir iş varsa orada aktif olarak faaliyet göstermiştir. Mutlak gerçeğin her şeye rağmen kendisini göstereceği ve tüm dünya göreceği için tanrıya minnettar olmamız gerektiğini düşünmektedir. Bu nedenle, sadece iş yapmamalıyız, aynı zamanda dünyanın her tarafından edindiğimiz, bize güvenen dostlarımızla birlikte ilhamları gerçeğe dönüştürmeliyiz.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Rasim M. Narin

Yönetim kurulu başkan yardımcısı Rasim M. Narin öz geçmişi: 1976 yılında Antakya’da dünyaya gelen Rasim Narin ortaokul ve lise eğitimini Antakya’da tamamladıktan sonra 1997 aralık ayında İngiltere’de yerleşip Richmond College’tan 4 yıllık BA diplomasını işletme branşından almıştır. Rasim Narin 1998 yılında hububat ve bakliyat alanında 3 asırlık bir ingiliz firmasında 1 yıl çalışırken akşam kursları alarak American Hotel and Motel Association’dan ekim 1998 de otelcilik alanında da ihtisasını tamamlamıştır.

1999 yılında kendi adına İngiltere’de Rasagra UK ltd firmasını kurarak ticaret hayatına atılarak Ortadogu’ya İngiliz bezelye ve baklasını ve Güney Amerika tahil ürünlerini pazarlayan Rasim Narin 2001 yılında sırasıyla Çin, Etopya, Cezayir, Dubai, Ürdün‘de 2 seneye yakın aile firmasının işlerini takip amaçlı yürüttükten sonra Irak’a 1,5 yıl kalmak üzere gitmiş Birleşmiş Milletler petrol karşılığı gıda programında Irak devletinin açtığı ihalelerine katılmış, 2004 yılında 98 milyon usd lik satış gerçekleştirip firmasının işlerini yürütmüştür. Evli, Derin ve Duru adlarında 2 kızı olan Rasim Narin Mersin’de ikamet etmektedir. Halen Turkiye Odalar ve Borsalar Birligi’ne bağli dış ekonomik ilişkiler kurumunda Turk –Irak İş Konseyi Başkan Yardımcılığını yürüten Rasim Narin, genç yaşına rağmen Antakya Ticaret ve Sanayi Odasi ve Akdeniz İhracatcilar Birligi kimyevi maddeler kurullarinda yönetim kurulu üyelikleri yapmiştir.

Global yayıncılık ve dünya gazetesinin düzenlemis olduğu başarılı genç girişimler yarışmasında önce Akdeniz birincisi sonrasında da bölümünde Türkiye birincisi olmustur. Tügiad üyeliğide yapmiş olan Rasim Narin üniversitelerde Tügiad ile beraber işletme, ihracat ve pazarlama alanında üniversite öğrencilerine brifingler vermiş ve diş ticaretteki şahsi deneyimlerini öğrencilerle paylaşmiştir. Lise yıllarından beri aktif sporun içerisinde olan Rasim Narin yüzme ihtisas klübü ile birlite Türkiye yıldızlar basketbol müsabakalarında Türkiye 15. olmuş, İngiltere’de üniversite yıllarında futbol branşında yarı profyosyonel sesa liginde en degerli oyuncu ödüllerini 2 kere alan Rasim Narin, şu an muay thai ve dövüş sporları ile de 2 yıldır ilgilenmekte, ileri derecede ingilizce, arapca ve orta derecede fransızca bilmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi
Elif Narin

Elif Narin, 2003-2005 yılları arasında İsviçre'de TASIS’de yatılı olarak okudu. 2005 yılında ise Mersin'de Tarsus Amerikan Koleji'ne (TAC) transfer oldu ve 2007'de de TAC'den mezun oldu. Uluslararası İşletme alanında ön lisansını Londra'daki Richmond Üniversitesinde tamamladı.

2004-2011 yılları arasında Narin BYS Holding'de çeşitli bölümlerde kısa dönemli stajlar yapmaya başladı. MSC gibi dünya çapında tanınmış lojistik firmasında zorunlu stajını bitirdikten sonra Kempinski gibi yine dünya çapında tanınmış olan bir otel yönetim grubuna ait Çırağan Sarayı İstanbul'da İnsan Gelişimi ve Eğitim Bölümünde opsiyonel 6 ay gibi uzun dönemli stajını gerçekleştirdi. Bir sene eğitime ara veren ve İsviçrede ki Otel okullarında yüksek lisans yapmak için hazırlanan Elif Narin, 2012 yılında Çırağan Sarayı Kempinski’den aldığı iş teklifi üzerine Ekim 2012’de Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine başladı. 2012 yılı itibari ile aynı zamanda Çırağan Palace Kempinski'de İnsan Gelişimi ve Eğitim Bölümünde işe başlayan Elif Narin toplamda 5 yıl otel sektöründe çalıştı. Ekim 2014 yılına kadar Çırağan Palace Kempinski'de İnsan Gelişimi ve Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. Ekim 2014'ten Eylül 2015'e kadar Eğitim Müdür Yardımcısı olarak tüm Eğitim bölümünün sorumluluğunu aldı ve toplamda 2 sene kadar tek başına tüm otelin personel eğitimi ve gelişimi ve kaliteli servisinden sorumluydu. Eylül 2015 tarihinden itibaren ise Narin BYS Dış Tic. A.Ş.’de çalışıyor.

+90 324 233 00 00

Yeni Mah. İsmet İnönü Blv. Prestij Plaza No:66 Kat:20 Daire 39/40
33050 / Mersin / TR

© Copyright Narin BYS Holding