Dış Ticaret

Narin BYS Holding dış ticaret alanında faaliyet gösteren firmaları ile ülkemizin ithalat ve ihracat alanında katmadeğer sağlayan firmalarındandı.

BYS Dış Ticaret A.Ş.

BYS, Mehmet Narin ithalat - ihracat A.Ş. çatısı altında 1957 yılında kurulmuştur ve 2001 yılında tek ülkeli ve tek ürünlü işletmeden, tarım ürünlerinin, gıda bileşenleri, lojistik ve turizm tedarik zinciri alanlarında küresel bir lider olan multi-milyon dolarlık yapılaşmış, organize bir holding şirketi haline gelmiştir; merkezi, Türkiye’nin en üstün ticaret şehri olan Antakya'da bulunan şirket, işleme tesisleri, depolama ve lojistik gibi altyapılar kurarak rekabetçi bir avantaj kazanmıştır ve akdeniz bölgesinin en yoğun limanlarından birinin bulunduğu Mersin şehrinde faaliyette yürüttüğü birçok işte pazar lideri olmuştur.

57 ülkeden doğrudan emtia alımı yapıyor ve 63 uc pazardaki 3000’i aşkın müşteriye satış yapıyoruz. güvenilirlik, tutarlılık, güven ve izlenebilirlik sağlayarak dünyanın en önemli birçok markasının tedarikçiliğini üstleniyoruz.

Bu, bizim “Dünyanın en iyi markalarının arkasındaki güç” olma itibarı kazandırıyor.

40 yılı aşkın bir süredir, BYS çifçilerin mahsullerini hayati yiyecek maddelerine dönüştürmektedir. Bugün biz, binlerce küresel müşterisi ve dünyayı beslemek için sürekli bir tutkusu olan uluslararası bir tarım işletmesiyiz. Nesillerdir; mecimek, nohut, fasulye, susam, ay çekirdeği, kimyon, mısır, buğday, yağ tohumu ve kabuklu yemişler gibi mahsulleri; müşterilerimizin, insanların sevdikleri yiyeceklerle ilgili kalite ve çeşitlilik isteklerini karşılamakta kullandığı geniş bir dizi malzeme haline getirmekteyiz.

Yiyeceklere harika tat veren maddeler üretmekteyiz.

Bugün, dünyanın bir çok en büyük ve en ünlü bakkaliye temel gıda maddeleri üreticileri, paketlenmiş yiyecek, hazır yemek ve özel yiyecek maddeleri üreticileri, yüzlerce temel malzeme için BYS’ ye bel bağlamaktadır.

Sağladığımız çok çeşitli tarım ürünleri ve malzemeleri ile, müşterilerimiz milyonlarca tüketici tarafından her gün yararlanılan ürünler oluşturmaktadır.

BYS, mahsüllerden veya her tohumun, çekideğin, hububatın ve tahıl tanesinin bölümlerinden diğer ürünlerİ üretirken, elimizin değdiği her şey gıdaya veya hayvan yemine dönüşmektedir. Yiyecek maddeleri,mirasımızın ve geleceğimizin hayati bir parçasıdır ve işimizin sürekli merkezidir.

Her gün, dünyanın en verimli bölgelerinde yetişen binlerce ton mahsul BYS’nin küresel tarım ağından geçerek dünyanın kahvaltı masalarına, öğle yemeği kutularına ve akşam yemeği masalarına doğru yola çıkarlar. Yol boyunca, onları satın alırız, temizleriz, derleriz, depolarız, ticaretini yaparız, taşırız, düzenleriz, arıtırız, işleriz ve paketleriz.

  • Tahıl ve gıda maddelerinden hayvan yemine ve yan ürünlerine kadar tüm tarımsal ürünlerimiz, besin ve ekonomik potansiyellerini azami biçimde gerçekleştirecek şekilde işleme tabir tutulurlar.
  • Tarım sürdürülebilir bir küresel gelişme için kilit unsurdur.
  • Ahlak ve Değerler, dünyada olumlu bir değişikli yapmak için çeşitli bireylerden oluşan bir tim halinde sürekli çalışan, olabileceğimiz en iyi şirket olma yolundaki bağlılığımızda görülmektedir.
  • BYS; çiftçilerle, mahsullerini dünyanın ihtiyaç duyduğu binlerce ürüne dönüştürmek için iş birliği yapmaktadır. Anlamaktayız ki, çifçiler bizi sadece beslemiyor, dünya genelinde mahsuller yetiştirerek ve iş üreterek bizim devamlılığımızı sağlıyorlar. Onlar, küresel ekonomi için gerekliler. Ve bu nedenle BYS’deki bizler de onlar için gerekli olmaya çalışmaktayız.
Mehmet Rasim Narin Dış Ticaret A.Ş.

MEHMET RASIM NARIN DIS. TIC. A.S.’nin çeşitli sektörlerde falliyetleri bulunmaktadır. Başlıcaları; tarım, inşaat demir ve çelik, tekstil, petrol, turizm, hayvan yetiştirme, ahşap malzemeler, kimya ve sağlık sekörleri. MRN ile bağlantılı bir çok şirket ve fabrikaları bulunmaktadır.

Şirket, reform ve açılış istikametine sıkıca bağlıdır ve önce hizmet ilkesine, onur sözleşmesi ve güvenilirliğin sürdürülmesi işletme plitikasının yanı sıra, eşitlik ve karşılıklı menfaat ticaret ilkesine riayet etmektedir.

MRN; Tarım ürünleri imalat fabrikalarına ve son teknolojiyle tasarlanmış ve deterjan ve sabun gibi çeşitli kimyasal maddeleri üretmek için sürekli olarak yenilenen kimyasal tesislere yatırım yapmıştır,Aynı zamanda sebze ve ay çiçek yağı üreten iki fabrika vardır.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI ENGIN TAN NARİN’İN ÖZ GEÇMİŞİ : 1972 yılında Türkiyenin güney bölgesinde doğmuştur. 14 yaşına kadar eğitimine Antakya’da devam etmiş, daha sonra lise ve yüksek öğrenimine İngiltere’de başarıyla mezun olduğu St. Lawrence Kolejinde başlamış, müteakiben ünlü Buckingham Üniversitesi’nde siyasal bilgiler ve tarih eğitimi almış ve standard lisans derecesine ulaşmıştır. Genç yaşta olmasına rağmen, üniversiten hemen sonra farklı seviyelerdeki iş alanlarında çok büyük tecrübeler kazanmıştır.

Üniversitenin hemen ardından, 1995 yılında, Romanya’ya giderek 6 ay içerisinde 16 milyon yumurtanının ihraç edildiği ve satılıdığı yumurta porjesini yönetmiştir. Ülkesinden 9 yıl uzakta kalmış olmasına rağmen çalışma konusunda hırslı olmuştur. Halen yönetim kurulunda aktif olarak üye olduğu aile şirketine bir görev için çağırılmıştır.

Romanya’dan sonra, çalışmalarına Irak Cumhuriyetinin ihtiyacı olan gıda maddeleri, bebek sütü tozu, deterjan, sabun, şampuan, çay ve her tür diğer ikmal maddelerini tedarik etmek üzere direk olarak ticaret bakanlığı ile Irak’ta devam etmiştir.

O zamandan beri dünyanın bir çok bölgesinde, Çin, Singapur, Hindistan, Etiyopya, Fransa, Tunus, Mısır, Cezayir, Sudi Arabistan, Dubai dahil nerede yapılacak bir iş varsa orada aktif olarak faaliyet göstermiştir. Mutlak gerçeğin her şeye rağmen kendisini göstereceği ve tüm dünya göreceği için tanrıya minnettar olmamız gerektiğini düşünmektedir. Bu nedenle, sadece iş yapmamalıyız, aynı zamanda dünyanın her tarafından edindiğimiz, bize güvenen dostlarımızla birlikte ilhamları gerçeğe dönüştürmeliyiz.

Yönetim kurulu başkan yardımcısı Rasim M. Narin öz geçmişi : 1976 yılında Antakya’da dünyaya gelen Rasim Narin ortaokul ve lise eğitimini Antakya’da tamamladıktan sonra 1997 aralık ayında İngiltere’de yerleşip Richmond College’tan 4 yıllık BA diplomasını işletme branşından almıştır . Rasim Narin 1998 yılında hububat ve bakliyat alanında 3 asırlık bir ingiliz firmasında 1 yıl çalışırken akşam kursları alarak American Hotel and Motel Association’dan ekim 1998 de otelcilik alanında da ihtisasını tamamlamıştır. 1999 yılında kendi adına İngiltere’de Rasagra UK ltd firmasını kurarak ticaret hayatına atılarak Ortadogu’ya İngiliz bezelye ve baklasını ve Güney Amerika tahil ürünlerini pazarlayan Rasim Narin 2001 yılında sırasıyla Çin, Etopya, Cezayir, Dubai , Ürdün ‘de 2 seneye yakın aile firmasının işlerini takip amaçlı yürüttükten sonra Irak’a 1,5 yıl kalmak üzere gitmiş Birleşmiş Milletler petrol karşılığı gıda programında Irak devletinin açtığı ihalelerine katılmış, 2004 yılında 98 milyon usd lik satış gerçekleştirip firmasının işlerini yürütmüştür. Evli , Derin ve Duru adlarında 2 kızı olan Rasim Narin Mersin’de ikamet etmektedir . Halen Turkiye Odalar ve Borsalar Birligi’ne bağli dış ekonomik ilişkiler kurumunda Turk –Irak İş Konseyi Başkan Yardımcılığını yürüten Rasim Narin , genç yaşına rağmen Antakya Ticaret ve Sanayi Odasi ve Akdeniz İhracatcilar Birligi kimyevi maddeler kurullarinda yönetim kurulu üyelikleri yapmiştir . Global yayıncılık ve dünya gazetesinin düzenlemis olduğu başarılı genç girişimler yarışmasında önce Akdeniz birincisi sonrasında da bölümünde Türkiye birincisi olmustur .Tügiad üyeliğide yapmiş olan Rasim Narin üniversitelerde Tügiad ile beraber işletme, ihracat ve pazarlama alanında üniversite öğrencilerine brifingler vermiş ve diş ticaretteki şahsi deneyimlerini öğrencilerle paylaşmiştir. Lise yıllarından beri aktif sporun içerisinde olan Rasim Narin yüzme ihtisas klübü ile birlite Türkiye yıldızlar basketbol müsabakalarında Türkiye 15. olmuş , İngiltere’de üniversite yıllarında futbol branşında yarı profyosyonel sesa liginde en degerli oyuncu ödüllerini 2 kere alan Rasim Narin, şu an muay thai ve dövüş sporları ile de 2 yıldır ilgilenmekte, ileri derecede ingilizce, arapca ve orta derecede fransızca bilmektedir.

+90 324 233 00 00

Yeni Mah. İsmet İnönü Blv. Prestij Plaza No:66 Kat:20 Daire 39/40
33050 / Mersin / TR

© Copyright Narin BYS Holding